איך טסים לחו"ל בתקופת הקורונה

בימים האחרונים אנחנו שומעים על עוד ועוד מדינות שמתחילות לחשב מסלול מחדש בכל הקשור לעולם התעופה. לאחר חודשים ארוכים שמרבית המדינות בעולם סגרו את השמיים שלהם לחלוטין, לאט לאט מתחילה מגמה של שיחרור. קפריסין הודיעה שהחל מה9 ליוני תאפשר טיסות של ישראלים לגבולותיה. גאורגיה יצאה בהודעה דומה שתאפשר לתיירים הישראלים לחזור ולנפוש במדינה.
מדינות נוספות צפויות לצאת בהצהרות דומות בשבועות הקרובים, בהן יסבירו מי יוכל להגיע, באילו תנאים, ומה המגבלות שיחולו.

תנאי כניסה למדינה – בדיקת קורונה בתוקף

כחלק מהמגבלות של התעופה, המדינות החלוצות בפתיחת השמיים שלהן מתנות את הכניסה בהצגת אישור מעבדה על כך שכל אדם שמגיע אינו חולה קורונה.קפריסין, דורשת בדיקה כזו שבוצעה עד 72 שעות לפני ההגעה על האי.

השאלה הגדולה שכרגע נשאלת היא, איך אפשר לעשות בדיקה כזאת? האם קופות החולים מאפשרות לנו לעשות בדיקות קורונה בהתראה כל כך קצרה, ואם כן, כמה זה עולה לנו?
אנחנו כבר יודעים שקיימת בדיקה שמציעה את התוצאות בזמן קצר. עד 15 דק אם לדייק. בדיקה שכזו מאפשרת לנו לבצע אותה 3 ימים לפני הטיסה, ועל ידי כך לעמוד בדרישות של קפריסין, לדוגמא.

אך מי יכול לדרוש לבצע בדיקה כזו?
כיוון והבדיקה המהירה ביותר עדיין כרוכה בדגימת דם, הבדיקות נערכות בבתי המרקחת. כרגע אין אפשרות לתת תוצאה מדוייקת ללא לקיחת דם. הרשויות לא הסדירו את הנושא, ולא ברור מה התנאים ומה המגבלות לבדיקה. ייתכן שכל אדם שירצה לטוס יאלץ לשלם סכום מסויים על מנת לבצע את הבדיקה בדיוק בתזמון הרצוי. אם כי עדיין מוקדם להגיד.

שתף את הפוסט

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email