ויזה נטען יתרונות וחסרונות

כרטיס ויזה נטען הוא כרטיס מגנטי שאפשר להטעין מראש בסכום כסף מסויים, במספר תחנות ברחבי הארץ, או דרך האינטרנט. ואפשר להשתמש בו לכל צורך שאפשר להשתמש בכרטיס אשראי רגיל שמקבלים בבנק. ההבדל העיקרי הוא שמרבית הכרטיסים הנטענים הם ממקור חוץ בנקאי. כזה שלא איכפת לו מה יש לכם בעובר ושב, ואם יש לכם בכלל חשבון בנק. השימוש בויזה נטען רבים ומגוונים, ומאפשרים גמישות, שליטה, ויתרונות רבים נוספים. אבל, כמו כל דבר טוב יש לו גם כמה צדדים שכדאי לדעת לגביהם, בין היתר, עלויות שימוש שעשויות להיות גבוהות מאוד.

יתרונות השימוש בויזה נטען :

  1. אפשר להפקיד מזומן. כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים שאפשר להטעין אותם במזומן לרוב לא מתעניינים מאיפה הוא הגיע. באמצעות המזומן הזה, אתם יכולים להשתמש בכרטיס לכל שימוש שתרצו. כולל רכישות אונליין ושימוש בחו"ל.
  2. אי אפשר להיכנס למינוס. בויזה נטען אתם משתמשים עד שהוא מתרוקן. ברגע שזה קרה אתם צריכים לגשת לתחנת הטעינה ולמלא אותו שוב בכסף. אתה מבזבזים רק מה שאתם רוצים. אם אין כסף בכרטיס, אף אחד לא יוכל לגבות מכם דבר.
  3. שימוש באינספור בתי עסק. כרטיסים נטענים לרוב נשענים על חברות האשראי הגדולות, אשר מייצרות עבורם את הכרטיסים המגנטיים עצמם. כרטיסים נטענים שאתם רואים עליהם את הסמל של אחת החברות הגדולות מקובלים על ידי כל בתי העסק שהיו מקבלים את הכרטיס הרגיל שלהם. יתרון בולט ובלתי מבוטל.

חסרונות השימוש בויזה נטען  :

  1. אי אפשר לשלם בתשלומים. אם הכוונה שלכם לרכוש בתשלומים, אל תבנו על ויזה נטען. לרוב, אין אפשרות לשלם בתשלומים. הסיבה לכך היא שמאחורי ויזה נטען נמצא רק הכסף שהפקדתם. במידה ולא תפקידו, לא תהיה אפשרות לגבות את התשלומים. לכן מראש, האפשרות הזאת לא קיימת
  2. עלויות גבוהות. לכל כרטיס נטען עלויות שונות. חלקן גובים אחוז מסויים מכל עסקה. חלקם גובים רק עבור הפקדה ומשיכה. ואחרים חשבו על דרכים שונות ומקוריות לגבות מכם כספים. מה שבטוח, משלמים על השירות הזה. לכן שימו לב ותקראו טוב מה העלויות עבור השימוש בויזה נטען.

לסיכום, כרטיס נטען הוא כלי שימושי מאוד שכמעט כל אחד יכול למצוא בו שימוש. השאלה אם זה מצדיק את העלויות היא כבר תלויה באפשרויות האחרות שלכם, ובמה אתם רוצים לעשות עם הכסף. בכל מקרה תמיד מומלץ לעשות סקר שוק מקיף, כי ככל שעובר הזמן יש יותר ויותר כרטיסים כאלה בשוק.

שתף את הפוסט

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email